DESTINACIJA
Evropski grad – Prag
PAKET ARANŽMAN AUTOBUSOM
4 noćenja / 6 dana
Evropski grad – Česka Republika
PRAG
6 dana / 4 noćenja, autobusom
Termini putovanja: 30.05.-04.06.2023. 06.06.-11.06.2023. 13.06.-18.06.2023. 27.06.-02.07.2023. 11.07.-16.07.2023.
18.07.-23.07.2023. 25.07.-30.07.2023. 01.08.-06.08.2023. 15.08.-20.08.2023. 22.08.-27.08.2023.
29.08.-03.09.2023.
Prag – magični grad, zlatni grad, grad stotinu tornjeva… Grad najveće istorijske vrednosti sa dugom tradicijom… Nastao je i razvijao se na raskrsnici puteva u srcu Evrope. Prag je glavni privredni, ekonomski i kulturni centar Češke Republike. Istorijski centar grada je pod zaštitom UNESCO – a. U svojim delima Prag su opisali mnogi umetnici iz različitih epoha kao što su Bedžih Smetana, Antonin Dvoržak i Franc Kafka, a njegovim ulicama su se šetali Mocart, Ajnštajn i Nikola Tesla. Vreme je da se njegovim ulicama prošetate i Vi!
– plaćanje u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate-
SPECIJALNA PONUDA VAŽI ZA REZERVACIJE DO 01.02.2023.
CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
- prevoz turističkim mini – busom ili autubusom (audio, video A/C) na datoj relaciji po programu
- smeštaj na bazi 4 noćenja sa doručkom (buffet) u Hotelu 3*; smeštaj u standardnoj dvokrevetnoj ili dvokrevetnoj sobi sa pomoćnim ležajem (opremljene telefonom, TV – om, TWC – om),
- razgledanje Bratislave u pratnji vodiča – pratioca
- razgledanje Praga u pratnji stručnog lokalnog vodiča
- usluge vodiča – pratioca tokom putovanja
- troškove organizacije putovanja
CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
- obavezno međunarodno putno zdravstveno osiguranje:
- gradsku turističku taksu – 2.25€ po osobi po noći
FAKULTATIVNI IZLETI (ZA SVE REZERVACIJE OD 20.02.2023. VAŽE NOVE CENE IZLETA):
- Krstarenje Vltavom uz buffet ručak (večeru) – 25€
- Drezden – 35€
- Karlove Vari – 30€
POPUSTI I DOPLATE
- doplata za jednokrevetnu sobu Hotel 3* – 80€
- dete do 2 godine – besplatno (nema sedište u autobusu, kao ni poseban krevet)
NAPOMENE U VEZI FAKULTATIVNIH IZLETA:
Fakultativni izleti nisu obavezni deo programa i zavise od broja prijavljenih putnika. Cena se uglavnom sastoji od troškova rezervacije, prevoza, vodiča, ulaznica, organizacije… Termini fakultativnih izleta su promenljivi i zavise od slobodnih termina po lokalitetima, broja prijavljenih putnika i objektivnih okolnosti. Fakultativni izleti su organizovani od strane lokalne agencije, ino-partnera. Svu odgovornost prilikom
FAKULTATIVNI IZLETI:
KRSTARENJE VLTAVOM UZ BUFFET RUČAK ILI VEČERU – pogledajte Prag iz drugačijeg ugla, sa reke. Tokom vožnje u trajanju od 2 sata možete uživati u češkoj nacionalnoj hrani uz pratnju vodiča – pratioca i njegovu interpretaciju (Rudolfinum, Karlov most, Hradčani, Narodno pozorište…).
DREZDEN – glavni grad nemačke savezne države Saksonije, nalazi se u dolini reke Elbe, dvadesetak kilometara od granice sa Češkom. Drezden je četvrta po veličini urbana regija u Nemačkoj, posle Berlina, Hamburga i Kelna. Grad je čuven po svojim građevinama iz doba baroka: Opera Zemper (nazvana po arhitekti), Cvinger (u kojoj je 5 muzeja), protestantska Bogorodičina crkva (Frauenkirche), rimokatolička Dvorska crkva, Rezidencijalna palata, palata Tašenberg (danas hotel Kempinski), deo nekadašnjih gradskih zidina, Avgustov most.
KARLOVE VARI – jedna od najpoznatijih svetskih i najveća Češka banja. Osnovao ju je Karlo IV jos u 14. Veku. Vremenom se razvijala da bi danas postala mesto prestiža gde se okupljaju najpoznatiji i najbogatiji ljudi na svetu. Tu se nalaze mnogobroji izvori koji se razlikuju kako po sastavu tako i po temperaturi.
Za realizaciju fakultativnih izleta potreban je minimum od 25 prijavljenih putnika po izletu. U slučaju manjeg broja prijavljenih putnika cena je podložna je promeni prema uslovima lokalne agencije – ino partnera. Fakultativni izleti nisu pokriveni garancijom putovanja organizatora obzirom da su u organizaciji lokalnih partnera.
PROGRAM PUTOVANJA:
- 1. DAN BEOGRAD – NOVI SAD
Polazak iz Beograda oko 22.00h, (mesto polaska : Novi Beograd pored Brankovog mosta, preko puta TC Ušće – bivša okretnica autobusa 43, a sadašnje stajalište autobusa br 60, skejt park), iz Novog Sada oko 23.00h (mesto polaska – stajališta za turističke autobuse na Sentandrejskom putu, ispred bivše AS ATP Vojvodina). Noćna vožnja kroz Madjarsku i Slovačku sa kraćim usputnim pauzama radi odmora i prelaska državnih granica…
- 2. DAN BRATISLAVA – PRAG
Dolazak u Bratislavu, glavni grad Republike Slovačke u jutarnjim satima. Po dolasku sledi razgledanje starog grada, koji se razvio na istočnoj obali Dunava i čuva najlepše trgove i najznačajnije gradjevine i spomenike ovog grada. Obilazak počinjemo na Trgu Ljudevita Štura, koji je reformisao slovački književni jezik. Dalje sledi šetnja pokraj barokne palate Reduta do Slovačkog narodnog pozorišta i Trga Pavola Hvjezdoslava, poznatog slovačkog pesnika. U srcu starog grada videćemo fontanu iz XVI veka, Gradsku većnicu i palate različitih stilova. Obilazak završavamo ispred Katedrale Sv. Martina, najlepše gotičke gradjevine u Bratislavi. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. Nastavak puta prema Pragu. Dolazak u Prag, glavni grad Republike Češke, u poslepodnevnim satima. Smeštaj u hotel. Nakon kraćeg odmora mogućnost odlaska gradskim prevozom do centra grada sa pratiocem grupe, radi upoznavanja sa tehničkim informacijama. Povratak u hotel individulano gradskim prevozom. Noćenje.
- 3. DAN PRAG – HRADČANI – KRSTARENJE VLTAVOM (FAKULTATIVNO)
Doručak. Nakon doručka, sledi razgledanje Praga u pratnji lokalnog vodiča… Obilazak Praškog dvorca – Hradčana u okviru kojeg se nalazi Katedrala Sv. Vida, Kraljevska palata, Bazilika Sv. Djordja, Zlatna ulica… Dalje nastavljamo šetnju preko boemske četvrti, Male Strane do najživopisnijeg ostrva u Pragu – ostrva Kampa, koje su prozvali mala Praška Venecija. Dolazimo do reke Vltave i do Karlovog mosta, gde čemo zamisliti želju i nakon toga prelazimo na obalu starog grada do spomenika Karla IV i baroknog kompleksa Klementinum. Razgledanje završavamo u srcu starog grada na Starogradskom trgu, koji krasi Astronomski sat – Orloj i Crkva Sv. Marije pred Tinom. Slobodno vreme za individualne aktivnosti ili mogućnost odlaska na fakultativni izlet krstarenje Vltavom. Povratak u hotel individualno gradskim prevozom. Noćenje.
- 4. DAN PRAG – DREZDEN (FAKULTATIVNO) – PRAG
Doručak. Nakon doručka slobodno vreme u Pragu ili mogućnost odlaska na fakultativni izlet do Drezdena, grada na istoku Nemačke, koji je zbog svog izuzetnog kulturnog značaja nazvan Firencom na Elbi i Venecijom severa. Tokom svoje istorije Drezden su saksonski vladari ukrasili predivnim spomenicima i gradjevinama po uzoru na najlepše gradove u Francuskoj i Italiji. Nažalost, usled bombardovanja u Drugom svetskom ratu Drezden je sravnjen sa zemljom, ali ubrzo nakon toga doneta je odluka da se ponovo izgradi u duhu iz 18.veka, što je i učinjeno i grad je ponovo osvanuo u svom punom sjaju. Po dolasku u Drezden sledi obilazak starog grada… Šetnja pokraj Sinagoge do Brilovih terasa gde se nalazi galerija Albertina i Akademija lepih umetnosti. Nakon toga nastavljamo do Novog trga i Bogorodičine protestanske crkve, videćemo Kraljevsku palata i zid saksonskih vladara i dolazimo do Katedrale u kojoj su sahranjeni članovi dinastije Vetin. Sledi obilazak Pozorišnog trga sa čuvenom Zemperovom operom i dolazimo do najlepšeg zdanja u Drezdenu – Cvinger, koji je radjen po uzoru na Versaj. Razgledanje završavamo na početku Praške ulice, koju preporučujemo za šetnju i kupovinu. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. U dogovoreno vreme okupljanje i polazak prema Pragu. Dolazak u hotel u večernjim satima. Noćenje.
- 5. DAN PRAG – KARLOVE VARI (FAKULTATIVNO) – PRAG
Doručak. Nakon doručka slobodno vreme u Pragu ili mogućnost odlaska na fakultativni izlet do najlepše češke banje – Karlovih Vari. Po dolasku sledi obilazak banje šetnjom uz reku Teplu… Videćemo banjsku kuću Lazne I i čuveni Hotel Pupp, gde su snimljeni mnogobrojni poznati filmovi. Dalje nastavljamo šetnju do pozorišta iz 19.veka i dolazimo do kolonada, mesta koja čuvaju lekovite izvore. Videćemo Market kolonadu, koja čuva najstariji izvor, zatim kolonadu Vridlo, gde se nalaze brojni štandovi sa suvenirima i najtopliji izvor u Karlovim Varima. Prošetaćemo se pokraj barokne Katedrale Sv. Marije Magdalene, Mlinske kolonade, banjske kuće Lazne III i završićemo sa razgledanjem kod najmladjeg Zmijskog izvora, koji se nalazi u okviru Baštenske kolonade. Slobodno vreme za individualne aktivnosti, tokom kojeg preporučujemo šetnju do ruske pravoslavne crkve Sv. Petra i Pavla. Uz to ne zaboravite probati čuvenu Becherovku otkrivenu pre 200 godina, vodu sa lekovitih izvora i oplatke. U dogovoreno vreme okupljanje i polazak prema Pragu. Dolazak u hotel u večernjim satima. Noćenje.
- 6. DAN PRAG – GRATIS IZLET U BRNO – NOVI SAD – BEOGRAD
Rani doručak. Napuštanje hotela i polazak prema Brnu (planirano vreme polaska oko 7h). Po dolasku obilazak grada: neogotička katedrala Sv. Petra i Pavla, Kapucinski manastir, Zelni trg sa fontanom Parnas, palata Reduta, Stara gradska većnica, koja čuva Brnjensku aždaju i zanimljivu legendu. Šetnja do Trga slobode na kome se nalazi čuveni Brnjenski sat. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. U dogovoreno vreme okupljanje I polazak za Srbiju sa usputnim pauzama radi odmora. Vožnja preko Slovačke, Madjarske sa usputnim pauzama za odmor I prelazak državnih granica. Dolazak u Novi Sad, Beograd oko ponoći. Kraj putovanja.
OPIS HOTELA: Putnici će biti smešteni u navedenim ili sličnim hotelima na osnovu raspoloživosti. Potpisivanjem Ugovora o putovanju stranka prihvata svaki hotel odgovarajuće kategorizacije i opisa navedenog u Programu putovanja. Organizator odmah po zvaničnoj potvrdi rezervacije od strane partnera, obaveštava putnike o nazivu hotela putem sajta.
OPIS SMEŠTAJA (opis je informativnog karaktera, a tačan naziv hotela bice definisan 7 dana pre početka putovanja):
HOTEL OLYMPIK TRISTAR 3* – www.olympik.cz; Hotel Olympik Tristar 3* udaljen je 200 m od stanice metroa Invalidovna (na liniji B), odakle se do centra Praga može stići za 10-tak minuta. Doručak je na bazi samoposluživanja. Broj smeštajnih jedinica je 280. Sobe imaju mini bar, TV, sef, kupatilo.
HOTEL ABITO 3* – http://hotelabito.cz/cs; Hotel se nalazi u Pragu 4, na 25 minuta vožnje tramvajem do centra grada. Tramvajska stanica se nalazi na 50 m ispred hotela. Doručak je na bazi samoposluživanja. Sobe imaju TV, telefon i kupatilo.
HOTEL GLOBUS 3* – https://www.hotel-globus.cz/cs/; Hotel udaljen je oko 400m od stanice metroa Roztyly (na liniji C), odakle se do centra Praga može stići za 20-tak minuta. U neposrednoj blizini hotela nalazi se tržni centar Chodov. Doručak u hotelu je na bazi samoposluživanja. Sobe imaju TV, telefon i kupatilo.
HOTEL KRYSTAL 3* – https://www.centrum-krystal.cz/cs/; Hotel je udaljen je oko 600m od stanice metroa Nadraži Veleslavin (na liniji A), odakle se do centra grada može doći za 20-tak minuta. Hotel u ponudi ima 200 nedavno renoviranih smeštajnih jedinica. Sobe imaju TV, telefon I sopstveno kupatilo. Doručak je na bazi švedskog stola.
HOTEL ASTRA 3* – https://www.hotelastra.cz/cs/; Hotel je udaljen je oko 500m od stanice metroa Skalka (na liniji A) odakle se do centra grada može stići za 20-tak minuta. U blizini hotela je i tramvajska stanica – tramvaj broj 22 kojim se do centra grada može stići za 30-tak minuta. Sobe imaju TV, telefon I sopstveno kupatilo. Doručak je na bazi švedskog stola
NAPOMENE ZA HOTELSKE USLUGE I PRAVILA:
Kontinentalni doručak je lagani jutarnji obrok, koji se služi u ograničenim količinama, i sastoji se od jedne vrste peciva, džema ili marmelade, maslaca ili margarina, čaja, filter kafe. Navodi o sadržaju određenih usluga ili sadržaja koje pruža hotela, ne podrazumeva obavezno besplatno korišćenje istih. Moguća je doplata, na licu mesta, na recepciji hotela, za korišćenje pojedinih usluga (TV-posebni kanali, troškovi telefona, interneta, sef, konzumacija pića i grickalica iz mini frižidera/mini bara i slično.)
Jedan hotelski dan, kao rezervisane usluge računa se posle 15h datuma početka smeštaja do 09h poslednjeg dana smeštaja, bez obzira kada gost uđe u hotel. Svako korišćenje soba i usluga u hotelu prvog dana aranžmana pre 15h i poslednjeg dana nakon 09h iziskuje dodatna plaćanja, direktno na recepciji.
Organizator putovanja ne može uticati na spratnost; poziciju sobe; površinu sobe; broj sobe; veličinu ležaja, pomoćnog ležaja, sofe, fotelje. Raspodelu soba u hotelu vrši isključivo služba recepcije, po dolasku u hotel, shodno raspoloživosti. Organizator putovanja ne može biti odgovoran ukoliko putnik prekrši zabranu pušenja u hotelskim sobama i hotelskom objektu.
VAŽNE NAPOMENE:
- NE POSTOJI MOGUĆNOST ODABIRA SEDIŠTA Agencija pravi raspored sedenja, uzimajući u obzir starija lica , porodice sa malom decom, trudnice kao i vreme uplate. Potpisivanjem ugovora putnik je dužan da prihvati mesto u autobusu koje mu dodeli agencija. Naknadne izmene nisu moguće.
- Dozvoljeni prtljag jeste 1 putna torba čija dimenzija – dužina+širina+visina ne prelazi 158cm. Maksimalna težina prtljaga je 20 kg.
- Cene fakultativnih izleta su podlložne promenama u zavisnosti od broja prijavljenih putnika. Neophodan minimum za izvođenje fakultativnih izleta je 30 putnika. U slučaju manjeg broja prijavljenih putnika cena fakultative podložna je promeni prema uslovima lokalne agencije ino-partnera, organizator izleta tj. ino-partner zadržava pravo ponuditi korigovane, više cene u odnosu na zainteresovani broj putnika koje isti nisu u obavezi da prihvate,te se organizator ne može smatrati odgovornim za fakultativne izlete. Prema pravilima organizatora fakultativnih izleta ( ino-partnera) naknadno odustajanje već prijavljenih putnika ne podleže povraćaju uplaćenih sredstava.
- Putnik koji svojim neadekvatnim ponašanjem uznemirava druge putnike, ometa vozače i pratioca u poslu ili ugrožava realizaciju programa putovanja, biće odmah isključen sa putovanja i sva odgovornost prelazi na njega bez prava na žalbu i povraćaj novca. Agencija zadržava pravo krivičnog gonjenja nesavesnog putnika usled gore navedenih okolnosti.
- Putnik je dužan da poštuje satnicu određenu od strane predstavnika agencije na putovanju, u suprotnom predstavnik agencije ima pravo da putnika isključi sa putovanja.
- Dužina trajanja slobodnog vremena za individualne aktivnosti tokom programa putovanja zavisi od objektivnih okolnosti (npr. dužine trajanja obilaska, termina polaska…)
- Smeštajni objekti u ovom programu su kategorisani od strane Turističke Asocijacije Češke.
- Putnici koji imaju za cilj putovanja i posetu pojedinim institucujama, savetujemo da se putem internet informišu o radnom vremenu istih kao i o tome da li je potrebna rezervacija termina za posetu.
- Predviđeni raspored privremenog zaustavljanja: zaustavljanje radi usputnih odmora predviđeno je na svakih 3-4 sata vožnje na usputnim stajalištima, a u zavisnosti od raspoloživosti kapaciteta stajališta i uslova na putu agencija određuje mesta za pauzu i dužinu iste. U turističikim autobusima nije moguća upotreba toaleta, putnici mogu u skladu sa programom putovanja na pauzama koje se prave ( u zavisnosti od lokacije i opremljenosti benzinske stanice) istu iskoristiti za upotrebu toaleta.
- Organizator putovanja zadržava pravo promene sadržaja programa putovanja usled nepredviđenih objektivnih okolnosti (npr. gužva na granicama, gužva u saobraćaju, zatvaranje nekog od lokaliteta, radovi na putu…
- Za sve ove slučajeve, ukoliko na strani putnika dođe do bilo kakve štete i/ili nepredviđenih troškova usled nepoštovanja navedenih uputstava i napomena, organizator putovanja ne snosi odgovornost već celokupan iznos štete i/ili dodatnih troškova snosi putnik.
- Potpisnik ugovora o putovanju ili predstavnici grupe putnika obavezni su da sve putnike upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja i osiguranja, kao i Opštim uslovima putovanja organizatora putovanja. Od momenta prijavljivanja, stvaraju se administrativni troškovi organizatora putovanja. Belvi travel zadržava pravo da propiše i drugačije uslove plaćanja za pojedine promotivne ponude, kao i za zaposlene u firmama sa kojima zaključi poseban ugovor.
- Organizator zadržava pravo da putem PROMOCIJA i LAST MINUTE ponuda proda svoje slobodne kapacitete po cenama koje su drugačije od onih u cenovniku. Stranke koje su uplatile aranžman po cenama objavljenim u redovnom cenovniku nemaju pravo da potražuju nadoknadu na ime razlike u ceni.
- Maloletni putnici prilikom putovanja moraju imati overenu saglasnost roditelja na punoletno lice –pratioca.
- Agencija ne snosi odgovornost za neispravnost pasoša ili vize, niti je odgovorna ukoliko pogranične ili imigracione vlasti ne odobre ulazak, tranzit ili dalji boravak putnika. Posledice gubitka ili krađe pasoša tokom putovanja, kao i troškove izdavanja nove putne isprave snosi putnik. U slučaju plaćenog putovanja koje nije realizovano usled neispravnosti putne isprave ili gubitka tokom trajanja programa putovanja, putnik nema pravo na refundaciju i snosi svu odgovornost.
- Pogranične službe prilikom pasoške kontrole mogu zatražiti od putnika da pokaže novčana sredstva (kartice , gotovina…), kao i međunarodno zdravstveno osiguranje.
- Preporuka je, da se putnici sa novim crvenim pasošima, informišu o uslovima ulaska u zemlje Evropske unije (potrebna novčana sredstva za boravak, zdravstveno osiguranje, potvrde o smeštaju …) na web-stranici Delegacije Evropske unije u Srbiji www.europa.rs ili u ambasadi ili konzulatu zemlje u koju putuju. Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju Evropske unije.
- U slučaju uvođenja viza za državljane Republike Srbije, svi putnici su u obavezi da organizatoru dostave na vreme potrebnu dokumentaciju, a o uslovima i plaćanju viziranja će naknadno biti obavešteni.
- Proveriti 2 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa.
- Putnici koji nisu državljani Srbije obavezni su da se sami upoznaju sa viznim režimom zemlje u koju putuju i kroz koje putuju. Za državljane Srbije ne postoji vizni režim za navedene zemlje u program.
- U slučaju promena na monetarnom tržištu ili nedovoljnog broja prijavljenih putnika, agencija zadržava pravo korekcije cena, izmene programa ili otkaza putovanja najkasnije 5 dana pre početka putovanja.
- Agencija ne snosi odgovornost za sve informacije date usmenim ili elektronskim putem, validan je samo pisani program putovanja istaknut u prostorijama agencije.
U skladu sa odredbama Zakona o turizmu Organizator ima Garanciju putovanja po Polisi osiguranja br. 470000049518, počev od 01.10.2021. , zaključenog sa ugovaračem osiguranja Akcionarskog društva za osiguranje “TRIGLAV OSIGURANJE ADO BEOGRAD”koja važi do 01.10.2022. Garancija putovanja se aktivira bez odlaganja u roku od 14 dana od dana nastanka osiguranog slučaja pisanim putem ili telegramom na “TRIGLAV OSIGURANJE ADO BEOGRAD” ul. Milutina Milankovića 7a, Novi Beograd na tel +381 1 3305 100 ili na mail office@triglav.rs